طراحی و ساخت کویل آب گرم داکت اسپلیت

09121074065 شماره همراه
کویل آب گرم داکت اسپلیت

کویل آب گرم ( hot water coil ) دستگاهی است که دارای لوله های مارپیچ می باشد و با گردش آب گرم درون این لوله ها هوایی که از بین آن ها عبور می کند؛ موجب گرمایش محیط اطراف می‌شود. نصب و استفاده از کویل در داکت اسپلیت موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

با ما تهویه
با ما تهویه

کویل آب گرم دستگاهی است که برای گرم کردن آب و انواع سیستم گرم‌کننده مانند شوفاژ استفاده می‌شود. این سیستم به دلیل داشتن حجم کم و قابلیت کاهش انرژی مصرفی برای گرم کردن انواع سیستم گرمایشی در منازل و صنایع مختلف، از محبوبیت بسیاری برخوردار است. علاوه بر این، این سیستم در کاهش آلودگی محیط زیست نیز تاثیر بسیاری دارد. برای آشنایی بیشتر با این محصول، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید تا با انواع کاربردها و‌ مزایای کویل آب گرم آشنا شوید.

اصلی ترین کاربرد کویل آبگرم، نصب درب داکت اسپلیت برای ایجاد گرمایش توسط این دستگاه است. با نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت، در هنگام ایجاد گرمایش مصرف انرژی را به حداقل رسانده و در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود.

خرید کویل آب گرم

کویل آب گرم چیست؟

کویل آب گرم نوعی سیستم حرارتی است که برای گرم کردن آب و انتقال آب گرم به سیستم‌های دیگر استفاده می‌شود. این سیستم یک لوله بلور آب از جنس مس یا فولاد دارد که آب درون آن جریان پیدا می‌کند. از کویل آب گرم می‌توان در ساختمان‌ها و صنایع مختلف استفاده نمود. این دستگاه در سیستم‌های گرمایش مرکزی ساختمان، برای انتقال حرارت از یک دستگاه تولید کننده گرما به هوا به‌کار می‌رود.

با ما تهویه یکی از مجموعه‌های فعال در زمینه طراحی و ساخت کویل آب گرم برای انواع داکت اسپلیت در برندها و ظرفیت‌های مختلف است.

در فصل سرد سال برای ایجاد گرمایش توسط داکت اسپلیت از انرژی برق استفاده می‌شود و این امر موجب می‌شود، هزینه‌ها بسیار افزایش یابد. نصب کویل گرمایشی بر روی داکت اسپلیت این مزیت را دارد که به جای برق از گاز برای تامین گرمایش استفاده شود و در نتیجه هزینه‌ها کاهش می‌یابد. آب گرم مورد استفاده برای جریان در لوله‌های کویل، توسط پکیج و یا موتورخانه تامین می‌شود.
 

قیمت کویل آبگرم داکت اسپلیت

آشنایی با انواع کویل آب گرم

کویل آب گرم بر اساس طراحی و نوع عملکرد به انواع مختلفی تقسیم شده و هر یک از آن‌ها می‌توانند از نظر مشخصات فنی و کاربرد با یکدیگر متفاوت باشند. در برخی از انواع کویل آب گرم، تعداد ردیف‌های دستگاه را افزایش می‌دهند تا توان حرارتی آن افزایش پیدا کند. البته در برخی موارد افزایش تعداد ردیف‌ها می‌تواند بار گرمایشی کویل را کاهش دهد، زیرا با افزایش تعداد ردیف‌ها، مقدار حرارت بیشتری با سطح پوسته کویل در تماس بوده و دمای اصلی آب گرم از دست می‌رود.

طراحی و ساخت کویل گرمایشی

کاربردهای کویل آب گرم

 • سیستم‌های گرمایش مرکزی: کویل آب گرم در این سیستم‌ها برای تقویت گرمایش به کار می‌رود که آب گرم را از منبع گرما مانند دیگ یا کتل دریافت کرده و توسط هوای سرد از درون خود عبور می‌دهد. در این حالت گرمای آب به هوا منتقل شده و موجب گرم شدن هوای اتاق می‌شود.
 • سیستم‌های خنک کننده: از کویل آب گرم در محیط‌های دارای هوای مرطوب استفاده می‌شود تا هنگام عبور آب گرم از کویل، هوا از منطقه سرد به منطقه گرم عبور کرده و رطوبت هوا به شکل قطرات آب خارج می‌شود.
 • سیستم‌های تهویه مطبوع: کویل آب گرم در سیستم تهویه هوا برای تقویت گرمایش هوای تهویه شده به کار می‌رود. در این سیستم آب از کویل عبور کرده و هوای سرد را گرم می‌کند، سپس هوای گرم توسط یک فن به درون اتاق منتقل می‌شود.
 • دستگاه‌های لوله‌کشی آب گرم: در این دستگاه‌ها از کویل آب گرم برای گرم کردن آب برای استفاده در دستشوی‌های عمومی، حمام و … استفاده می‌شود.
 • صنایع مختلف: در برخی صنایع مانند صنعت غذایی از کویل آب گرم برای گرم کردن آبی که به عنوان منبع گرمایش کوره‌ها و دیگ‌ها به کار می‌رود، استفاده می‌شود.

کویل آبگرم داکت اسپلیت

نحوه عملکرد کویل آبگرم چگونه است؟

همانطور که گفتیم از این سیستم برای انتقال حرارت از یک ماده به ماده دیگر در سیستم‌های سرمایش و گرمایش استفاده می‌شود. مراحل چگونگی کار کردن این سیستم شامل موارد زیر می‌شود:

 1. ورود بخار یا آب گرم به کویل: در ابتدا آب یا بخار آب گرم به کویل وارد می‌شود که این ماده با سطح داخلی کویل در ارتباط بوده و حرارت را به بدنه دستگاه منتقل می‌کند.
 2. انتقال حرارت به ماده یا هوای خنک: ماده یا هوای خنک از کویل عبور می‌کند و گرمای باقی ماده در سطح داخلی آن را جذب می‌کند. در اکثر مواقع ماده خنک آب سرد است که وارد سیستم می‌شود.
 3. خارج شدن ماده یا هوای خنک از کویل: هوا یا آب سرد پس از آنکه از کویل عبور کرده و حرارت را جذب می‌کند، از دستگاه خارج می‌شود تا دوباره گرم شده و مورد استفاده قرار بگیرد. در سیستم‌های گرمایشی این ماده به طور مستقیم به محل دیگر که نیاز به گرما دارد منتقل می‌شود.
 4. تکرار عملیات از مرحله اول: در پایان برای ادامه چرخه باید دوباره تمامی مراحلی که ذکر شد تکرار شوند تا مقدار حرارت مورد نیاز برای سیستم تامین شود.

استفاده از کویل آب گرم چه مزایایی دارد؟

 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 • کاهش هزینه‌های برقی
 • امکان کنترل دمای آب
 • بدون نیاز به سوزاندن سوخت‌های فسیلی برای گرم کردن آب
 • قابلیت حفظ حرارت آب برای مدت زمان طولانی
 • کاهش آلودگی هوا ناشی از سوختن سوخت‌های فسیلی
 • سرعت عملکرد بالا و نیاز به مدت زمان کمتر
 • بدون نیاز به نگهداری آب گرم در یک مخزن بزرگ
 • امکان استفاده در مناطق با تامین آب نامناسب
 • بدون نیاز به نگهداری و تعمیر مکرر
 • قیمت مقرون به صرفه
 • امکان استفاده آسان و ساده
 • امکان استفاده در مکان‌های محدود
 • کاهش خطر انفجار و حوادث خطرناک

قیمت کویل آب گرم

قیمت کویل آب گرم نیز مانند تمامی سیستم‌های تهویه هوا بر اساس عوامل مختلف تعیین می‌شود. به همین دلیل نمی‌توان مقدار مشخصی را برای قیمت آن تعیین نمود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر‌ درباره قیمت این محصول در فروشگاه با ما تهویه با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

قیمت کویل گرمایشی داکت اسپلیت

نحوه خرید کویل آب گرم داکت اسپلیت

اگر قصد خرید کویل آب گرم داکت اسپلیت برای ساختمان مسکونی، اداری و یا کارخانه خود دارید، باید یک فروشگاه معتبر و مطمئن انتخاب نموده و از آن تجهیزات تهویه مطبوع خود را خریداری نمایید. فروشگاه با ما تهویه انواع محصولات سرمایشی و گرمایشی از جمله کویل آب گرم را با هر مدل و برندی که در نظر دارید به فروش می‌رساند. شما می‌توانید برای انتخاب بهترین دستگاه مورد نیاز و دریافت مشاوره خرید از کارشناسان ما، از طریق شماره‌های مندرج در سایت، با ما تماس بگیرید. این مجموعه با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه فروش انواع محصولات سرمایشی و گرمایشی، انواع کویل آب گرم خود را با بهترین هزینه و بالاترین کیفیت به فروش می‌رساند.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید